Projektový maraton

Nejbližší Projektový maraton se bude konat v termínu 15-17.9. 2023 na Fakultě stavební ČVUT v prostorách kavárny Čítárna (hned vedle hlavní vrátnice)! Budeme společně hledat optimálního řešení pro základní školu v Dharamsale (Severní Indie) s ohledem na zajištění vhodných podmínek pro výuku v zimním období. Přihlásit se jako účastnící můžete již teď ZDE, ale zadání bude zveřejněno až v týdnu 14-18.8.

Pokud vaše organizace připravuje rozvojový projekt, který má technické aspekty stavebně/architektonického rázu můžete přihlásit své téma na Projektový maraton, na kterém vám, pokud bude projekt vybrán, zdarma připravíme návrh technického řešení. Uzávěrka sběru témat pro 7. projektový maratin bude 31.10. 2023. Výběr tématu proběhne v průběhu dalšího týdne a akce proběhne . Pro přihlášení pošlete email na adresu Sylva.Cervenkova@cvut.cz spolu s krátkým zadáním (informace o vaší organizaci, popis problému, pro koho je projekt určen; místo; vaše požadavky na řešení…). Přihlášku mohou podávat i zahraniční organizace.

Projektový maraton je víkendová akce, ve které účastníci z řad studentů a veřejnosti s podporou týmu ICWD vytvářejí konkrétní rozvojový projekt pro konkrétní neziskovou organizaci aktivní v oblasti mezinárodních humanitárních nebo rozvojových projektů. Designování je doprovázeno tématickými přednáškami. Již jsme připravovali 5 rozvojových projektů. Projekt Sirotčince v Kongu získal prestižní ocenění v architektonocké soutěži Word Architecture Award. V roce 2023 plánujeme další dva.

Česká rozvojová agentura