Projektový maraton 1-3.12. 2023: Komunitní centrum do zemětřesením zasažené Antakye v Turecku

Začátkem prosince se opět můžete zapojit do Projektového maratonu a pomoci vytvořit projekt komunitního centra v turecké Antakyi pro organizaci Člověk v tísni. Můžete tím pomoci vytvořit dobrou věc, v praxi si vyzkoušet práci na přípravě rozvojového projektu a dozvědět se mnoho nového o zahraničních rozvojových projektech.

Přihlásit se můžete ZDE.

Jak to celé funguje?  Sejdeme se v pátek 17 hodin v Kantor Coffee na Fakultě stavební ČVUT, vyslechneme si informace o aktuálních aktivitách zástupců organizace Člověk v tísni a také plány do budoucna. Přes víkend budeme společně hledat návrhy řešení a pracovat na návrhu projektu.

Název projektu: Komunitní centrum do zemětřesením zasaženou Antakyi v Turecku.

Lokalita: Antakya, Turecko

Souřadnice: 36.20N, 36.15E

Nadmořská výška: 100m

Zadání: vytvořit studii budovy s maximálně dvěma patry a malou zahradou / dvorem (budova pokrývající až 400 m2 = dvoupatrová budova s až 600 m2 podlahové plochy). Budova bude sloužit jako komunitní centrum (sociální služby a vzdělávací služby) kombinované s obchodní částí budovy (až 40% podlahové plochy), kterou požaduje městská část. Cílovou skupinou jsou všichni členové komunity, s důrazem na ženy a mládež, ale nápady se stále vyvíjejí.

Velikost pozemku je 7000 m2 a bude rozdělena na dvě části. Významná část bude využita pro výstavbu střední školy a zbývající část bude projektu. Očekávaná velikost pozemku je přibližně 600-700 m2 (přesná velikost je stále projednávána v následujících týdnech a plánuje se ji uzavřít do konce listopadu).

Pozemek se nachází na okraji centra města, mezi Antakya (Hatay) a Defne a je dobře dostupný hlavní silnicí. Je to nová oblast, kde se v posledním desetiletí rozvinula bytová výstavba v důsledku přílivu syrských uprchlíků. Pozemek je velmi blízko hlavních silnic a od centra města je vzdálen 4 km.

Kdo se může účastnit?  Kdokoliv, kdo se chce zapojit nebo ho zajímá, jak se tvoří rozvojový projekt: studenti, senioři, odborníci nebo i úplní laici.

Kde to bude? Kantor Caffe, Fakulta stavební, ČVUT v Praze.

Chcete se na něco zeptat? Pište nebo volejte na 608 522 854 nebo jan.tilinger@suryaschool.org.

Fotografie z místa: bude doplněno

Konání Projektového maratonu bylo podpořeno dotací České rozvojové agentury z prostředků Zahraniční rozvojové spolupráce ČR.