Projektový maraton 25-27.6. 2021

Zázemí kempu pod K2:

Jak to celé funguje? Sejdeme se v pátek večer a přez víkend budeme společně hledat návrhy řešení a pracovat na návrhu projektu.

Co budeme vytvářet? Návrh zázemí kempu pro horolezce ve vesnici Arandu pod druhou nejvyšší horou světa K2. Kemp budeme navrhovat proto, aby výtěžek z jeho provozu mohl sloužit k podpoře místní kliniky „Czech Hospital“ (jedné ze dvou takových na území Pákistánské části pohoří Karakorumu). Zde ve vesnici Arandu, v údolí řeky Basha river pod ledovcem Čhogo-Lungma, v oblasti Gilgit-Baltistán, vybudovala v roce 2006 naše horolezkyně Dina Štěrbová kliniku pro místní obyvatele. Stavba kempu pro horolezce umožní dlouhodobou udržitelnost provozu kliniky a nezávislost jejího provozu na podpoře zvenčí. Zadání si můžete prohlédnout ZDE.

Kdo se může účastnit? Kdokoliv, kdo se chce zapijit nebo ho zajímá, jak se vytváří rozvojový projekt: studenti, senioři, odborníci, horolezci nebo i úplní laici.

Kde to bude? V kampusu ČVUT v Praze Dejvicích.

Jaké je přesné zadání? Navrhnout tři pokoje, polovenkovní kuchyňku, přednáškovou místnost a sklad pro horolezecké vybavení.

Jak se přihlásit? Přihlásit se můžete ZDE.

Česká rozvojová agentura