Projektový maraton 3-5.12. 2021: Rekonstrukce školy v Támákhání Nepálu

Začátkem prosince se opět můžete zapojit do Projektového maratonu a pomoci vytvořit projekt rekonstrukce školy v Támákhání v Nepálu pro organizaci Namasté Nepál. Můžete tím pomoci vytvořit dobrou věc a dozvědět se mnoho nového o Nepálu i mezinárodních rozvojových projektech. Akce bude probíhat kombinovanou formou, kde se účastníci budou moci zapojit jak online, tak prezenčně.

Přihlásit se můžete ZDE.
Sdílet na sociálních sítích: ZDE

Jak to celé funguje? Sejdeme se v pátek 17 hodin v Kantor Coffee na Fakultě stavební ČVUT, vyslechneme si informace o už proběhlých projektech zástupcu organizace Namasté Nepál a také plány do budoucna. Přes víkend budeme společně hledat návrhy řešení a pracovat na návrhu projektu.

Co budeme vytvářet – zadání:

• Název projektu: Rekonstrukce školy Támákhání
  • Lokalita: Támákhání, distrikt Kábhrepalánčok, Nepál
  • Souřadnice: 27°35’40“N, 85°51’25“E
  • Nadmořská výška: 1228 m
  • Shree Tama Khani Primary School byla postavena v letech 2006–07 jako malá venkovská škola pro první stupeň základní školy se třemi učebnami a sborovnou. Po několika letech k ní byly přistavěny toalety. V roce 2016 byla ze tří stran školy vybagrována prašná silnice, která jednak zničila značnou část playgroundu před školou a hlavně narušila statiku školy. V následujících letech přestala být školní budova využívána a chátrá. Místní komunita má zájem na její obnově.
  • Velikost školy (3 třídy a sborovna) může zůstat zachována, toalety jsou ve vyhovujícím stavu, takže je možné je používat i nadále. Základy školy jsou rovněž vyhovující, tudíž je lze využít a postavit školu na původním místě, čímž se ušetří náklady. Hlavním požadavkem je použití místních ekologických materiálů, např. dřevo, kámen, bambus a hutněná hlína. Je nutné vybudovat přeložku silnice, aby se získal větší prostor pro školní playground. V případě, že silnice povede na západní a/nebo severní straně školy, bude nutné zpevnění svahu mezi školou a silnicí.

Kdo se může účastnit? Kdokoliv, kdo se chce zapojit nebo ho zajímá, jak se vytváří rozvojový projekt: studenti, senioři, odborníci nebo i úplní laici.

Kde to bude? Kantor Caffe, Fakulta stavební, ČVUT v Praze a online

Chcete se na něco zeptat? Pište nebo volejte na 608522854 nebo jan.tilinger@suryaschool.org.

Fotografie z místa:

Projekt byl podpořen z prostředků České rozvojové agentury v rámci Zahraniční rozvojové spolupráce ČR.