Projektový maraton 15-17.9. 2023: Teplo žákům v Dharmsale: Tepelně komfortní budova ZŠ do podhůří Himálaje

V září se pět můžete zapojit do Projektového maratonu a pomoci vytvořit projekt zateplení základní školy v Dharamsale. Můžete tím pomoci vytvořit dobrou věc, v praxi si vyzkoušet práci na přípravě rozvojového projektu a dozvědět se mnoho nového o zahraničních rozvojových projektech.

Jak to celé funguje?  Sejdeme se v pátek 17 hodin v Kantor Coffee na Fakultě stavební ČVUT, vyslechneme si informace o aktuálních aktivitách a potřebách školy a také plány do budoucna. Přes víkend budeme společně hledat návrhy řešení a pracovat na návrhu projektu.

Název projektu: Teplo žákům v Dharmsale: Tepelně komfortní budova ZŠ do podhůří Himálaje

Lokalita: Dharamsala, Indie

Zadání:

Hledání optimálního řešení pro základní školu v regionu v Dharamsale (Severní Indie) s ohledem na zajištění vhodných podmínek pro výuku v zimním období (řešení pro zvýšení teploty uvnitř indické státní školy pro menšiny a rodiny na pokraji společnosti, která leží 2000 metrů nad mořem). Tato škola, G.M.S. Gatri, se nachází v Dharamshale v Himachal Pradesh.

Aktuální vnitřní teplota v prostorách školy je během zimních měsíců téměř totožná s teplotou venkovní. Okna jsou jednoduchá, střecha není izolovaná a mezi střechou a hlavní zdí je mezera. Navíc neexistuje žádné topení a stěny nejsou izolované. Naším cílem bude hledat optimální řešení, jak zvýšit vnitřní teplotu ve škole, což by zlepšilo podmínky pro výuku a tím i efektivitu učení studentů.

Kdo se může účastnit?  Kdokoliv, kdo se chce zapojit nebo ho zajímá, jak se tvoří rozvojový projekt: studenti, senioři, odborníci nebo i úplní laici.

Kde to bude? Kantor Caffe, Fakulta stavební, ČVUT v Praze.

Chcete se na něco zeptat? Pište nebo volejte na 608 522 854 nebo jan.tilinger@suryaschool.org.

Fotografie z místa: bude doplněno

Konání Projektového maratonu bylo podpořeno dotací České rozvojové agentury z prostředků Zahraniční rozvojové spolupráce ČR.