Proběhlo Rozvojové září – letní škola rozvojových a humanitárních projektů

Na začátku září proběhla na Fakultě stavební ČVUT letní škola s názvem Rozvojové září, která byla zaměřena na rozvojové a humanitární projekty a jejich technické aspekty. Letní školy se zúčastnilo 28 studentů a zájemců ze strany veřejnosti.

V úvodu do problematiky rozvojových projektů uvedl účastníky Jan Mrkvička z organizace Člověk v tísni a Lenka Dušková z Univerzity Palackého v Olomouci. Technicky zaměřené přednášky přednesli odborníci z ČVUT, České zemědělské univerzity a dalších menších organizací. V průběhu letní školy proběhlo několik workshopů zaměšených na projektování nebo na praktické seznámení s méně obvyklými materiály jako je nepálená hlína nabo bambus. Na začátku si účastnící vyzkoušeli, jak se staví jurta a někteří její zázemí využili i k přespání.

Sborník ke prohlédnutí ZDE.

Konání letní školy bylo podpořeno dotací České rozvojové agentury z prostředků Zahraniční rozvojové spolupráce ČR.Česká rozvojová agentura